Sportski objekti podno grijanje

Riešenia pre budovy

Športoviská

Športoviské zariadenia pomáhajú ľuďom, aby sa dobre cítili

Mnohí ľudia vo svojom voľnom čase športujú alebo navštevujú mnoho rôznych športových podujatí ako diváci, a to buď vo vnútri v športových halách alebo vonku na trávnikoch a klziskách. Športovci a diváci majú rôzne požiadavky. Výstavba športových a rekreačných zariadení kladie prísne nároky na technické vybavenie budov. Spoločnosť Uponor ponúka vhodné efektívne riešenia vykurovania a chladenia, ako aj dodávok pitnej vody pre športoviská.

Podlahové kúrenie v športových a odpružených podlahách

 • Dizajnové varianty pre každú podlahovú konštrukciu
 • Vysoký tepelný komfort vďaka optimálnym teplotám v miestnostiach
 • Možno kombinovať s energiou z obnoviteľných zdrojov
 • Neobmedzené a chránené pred poškodením
 • Nízke náklady na inštaláciu, prevádzku a údržbu
 • Certifikácia DIN Certco pre všetky systémy a podlahové konštrukcie
Viac informácií

Systém kontroly hygieny pre riešenia zásobovania pitnou vodou

 • Sieť potrubí s najmenším možným obsahom vody zaručujúce jej dobrú výmenu
 • Bezpečná, spoľahlivá a jednoduchá inštalácia
 • Minimalizuje riziko kontaminácie, dokonca aj v prípade dlhodobého nepoužívania, napríklad počas dovolenky
 • Dokonalá hygiena od miesta odberu zo siete po odberné miesto
Viac o riešeniach pre rozvody pitnej vody
uponor športové zariadenia hygienická dodávka pitnej vody
Inštalatéri

Vaše výhody:

Inovatívne riešenia spoločnosti Uponor pokrývajú celú ponuku inštalačných technológií pre dodávku pitnej vody, ako aj vykurovanie a chladenie pri výstavbe športových zariadení. Naše kompletné riešenia bezproblémovo kombinujú všetky systémové komponenty. Sú odskúšané a testované, vyznačujú sa dlhou životnosťou a jednoduchou inštaláciou. Samozrejmosťou je aj naša široká škála služieb. Naši odborníci sú tu pre vás a ponúkajú vám pomoc vo všetkých fázach projektu, od plánovania až po inštaláciu na mieste.

Fakty

 • Riešenia pre špeciálne aplikácie pri stavbe športovísk
 • Overená kvalita a spoľahlivosť
 • Kompletné riešenia od jediného dodávateľa
 • Rýchla a jednoduchá inštalácia
 • Vhodné pre energiu z obnoviteľných zdrojov
Vlastník budovy

Vaše výhody:

Najdôležitejším kritériom pre investorov a prevádzkovateľov športových a rekreačných zariadení je hospodárska efektívnosť budovy. Je potrebné nájsť riešenia pre dizajn budovy a to najmä pre vykurovanie a chladenie, ktoré vedú k najnižším možným nákladom na energiu, opravu a údržbu počas doby používania a tým umožňujú flexibilné využivanie systémov.

Pri športových podujatiach by sa mali udržiavať konštantné podmienky v hale i na tribúnach pre divákov aj športovcov.
Je potrebné zabezpečiť konštantnú teplotu a relatívnu vlhkosť vzduchu na všetkých úrovniach v celej budove bez potreby technického vybavenia.
Architekti/Dizajnéri

Vaše výhody:

Pri športových podlahových konštrukciách sa rozlišujú miestne elastické, kombinovane elastické, zmiešane elastické a bodovo elastické konštrukcie. Naše riešenie pre podlahové vykurovanie pod športovými alebo odpruženými podlahami Siccus ponúka správny postup pre každý variant a požiadavku.

Podlahové vykurovanie Uponor pre športové podlahy je riešenie sálavého vykurovania pre športové haly, ktoré má mnohé výhody oproti bežnému spôsobu vykurovania. Vďaka neviditeľnej inštalácii pod podlahou ponúka neprekonateľné teplo a pohodlie bez priestorovo náročných systémových prvkov, ktoré obmedzujú využiteľný priestor alebo môžu spôsobiť poranenie používateľov.


Pokiaľ ide o náklady, stojíme pevne na zemi: energeticky efektívne a nízkoteplotné riešenie vykurovania spoločnosti Uponor pre športové podlahy sa dokonale hodí aj s kombináciou obnoviteľných zdrojov energie. Okrem toho systémové komponenty nainštalované v podlahe sú bezúdržbové a významne znižujú prevádzkové náklady. 
Naši odborníci sú tu pre vás a ponúkajú vám pomoc vo všetkých fázach projektu, od plánovania až po inštaláciu na mieste. Spoločne s vami pripravíme projekt, ktorý splní vaše požiadavky technického vybavenia budovy a zároveň uspokojí nároky kvalitnej architektúry.